Close

Привет!

Пожалуйста, выбери город из списка.
Это поможет отобразить корректную информацию для тебя

Я живу в:

Лікування врослого нігтя

Врослий ніготь на ногах — це дефект, коли нігтьова пластина вростає в шкіру пальця (край нігтьового валика). Така проблема викликає сильний біль і часто запалення. На перший погляд, проблема врослого нігтя виключно естетична.

Однак крім зміни форми і больових відчуттів вона може спричинити серйозні проблеми для здоров'ям лімфи і кісток. Аби уникнути ускладнень, врослий ніготь потрібно лікувати одразу. Це можна зробити у центрі здоров'я ніг Steffany за допомогою різних методів.

Як зрозуміти, що у вас врослий ніготь на нозі

Діагноз врослого нігтя можна поставити собі самостійно, тому що у цього дефекту яскраво виражені симптоми:

Гострий колючий біль

При ходьбі і будь-якому іншому натисканні на шкіру навколо нігтя ви відчуваєте гострий колючий біль. Іноді біль залишається навіть якщо не рухатися.

Почервоніння і набряк нігтьового валика

Шкіра, біля якої знаходиться кут врослого нігтя, помітно червоніє і набрякає. Якщо запустити проблему, може початися кровотеча.

Гнійно-запальний процес

Якщо довго не звертатися до спеціалісту, запалення посилюється і на поверхні рани з'являються гнійні виділення

Перехід в хронічну стадію та утворення грануляцій («дикого м'яса»)

Якщо не проводити адекватного лікування, хвороба переходить в небезбечну хронічну стадію. В такій стадії можливі ускладнення у вигляді абсцеса, сепсиса, кісткового панариція, лімфаденіта, лімфангита та гангрени.

Послуги по лікуванню врослого нігтя

У центрі здоров'я ніг Steffany є різні методики лікування врослого нігтя. Ми практикуємо три методики лікування:
1. Апаратне або інструментальне лікування — коли спеціаліст працює за допомогою стерильних інструментів або апаратної техніки, і витягує врослу частина нігтя;
2. Ортоніксія — коли на врослий ніготь на ногах встановлюється скоба або коригувальна пластина;
3. Корекція нігтя за допомогою протезування вкладками — коли протезуючий матеріал захищає тіло нігтя і коригує напрям зростання пластини Якщо ви не знаєте, яка процедура потрібна саме у вашому випадку, просто запишіться на прийом. Спеціаліст підбере вам потрібне лікування і визначить кількість процедур.

Записатися

Консультація

На консультації спеціаліст збирає всю необхідну інформацію для того, щоб визначити причини виникнення врослого нігтя і призначити ефективні методики лікування.

Врослий ніготь без запального процесу

Спеціаліст виконує процедуру за допомогою стерильних інструментів і коригує форму нігтя.

3ТО скоби на врослий ніготь

Така скоба складається з трьох компонентів: петлі і двох гачків з боків з медичної сталевої проволоки. Вона ефективно виводить назовні вростаючі кути.

Корекція скоби Фрезера на врослий ніготь

Під час курсу лікування спеціаліст змінює форму скоби в залежності від стану нігтьової пластини, щоб продовжити лікування врослого нігтя і привести його в початкову здорову форму.

Нігтьова маса і каполін

При лікуванні врослого нігтя спеціаліст встановлює нігтьову масу і каполін — спеціальний фіксуючий і коригувальний матеріал — під вростаючий кут нігтя, і таким чином коригує напрямок його подальшого зростання. Край нігтя піднімається і завдяки цьому не вростає по-старому.

Анестезія

Лікування врослого нігтя відбувається абсолютно безболісно. Для цього спеціаліст «заморожує» місце проблеми за допомогою місцевої анестезії. В особливо складних, запущених випадках спеціаліст завжди попереджає в разі больових відчуттів.

Скоба Фрезера на врослий ніготь

Скоба Фрезера — це свого роду брекети для нігтів. Спеціаліст встановлює на нігтьову пластину виріб з медичної сталі у вигляді проволоки, який коригує форму нігтя.

Врослий ніготь із запальним процесом

Спеціаліст акуратно працює з нігтем, прибираючи причину запалення за допомогою стерильних інструментів, і коригує форму нігтя.

Титанова нитка на врослий ніготь

Скоба виготовлена зі сплаву титану та нікелю. Її особливість в тому, що вона не деформується під тиском, тому при установці на нігтьову пластину вона безперервно піднімає вгору її край та коригує ніготь.

Онікліп-пластина на врослий ніготь

Пластина онікліп одноразова, тому її необхідно змінювати по ходу зрощення нігтьової пластини (приблизно раз на три місяці). Під час установки її розмір, силу натягу і форму можна коригувати.

Врослий ніготь, без запального процесу (обробка, антисептик, тампонада):

350 грн

1 година

Врослий ніготь із запальним процесом (обробка, антисептик, тампонада, перев'язка):

600 грн

1 година

Анестезія

100 грн

15 хв

Повторний огляд і перев'язка:

150 грн

30 хв

Корекційні системи: Скоба Фрезера, Скоба ЗТО, Титанова нитка, Онікліп пластина

1100 грн

30 хв

Консультація подолога

200 грн

30 хв

Протезування нігтьової пластини за одиницю:

 

 

Нігтьова масса + капполін (за 1 од)

250 грн

30 хв

гель с антимікотиком або сріблом (за 1 од)

500 грн

30 хв

частковий протез гель (за 1 од)

400 грн

30 хв

акрилат (за 1 од)

650 грн

30 хв

протезування з вкладкою (за 1 од)

650 грн

30 хв

часткове протезування (за 1 од)

300 грн

30 хв

Тампонування бокових валиків (за 1 палець)

50 грн

30 хв

записатись

Щоб зберегти абсолютну стерильність,
ми кожного дня виконуємо ці дії

Очищаємо повітря у приміщенні

У центрі працюють три циркулятора закритого типу, які фільтрують повітря. Апарати у кабінетах, якими працюють фахівці, мають вбудовані пилососи, тому всмоктують весь пил і алергени. Завдяки цим заходам всі пацієнти перебувають у чистому гіпоалегренному просторі.

Стерилізуємо інструменти після кожного прийому

Ми замочуємо інструменти в ультразвукових боксах із дезинфікуючим розчином широкого спектру дії. Там інструменти повністю очищаються від будь-яких бактерій, вірусів і грибків. Далі ми промиваємо і просушуємо інструменти.

Розкриваємо інструменти при пацієнтах

Після розчину ми розкладаємо інструменти по крафт-пакетах і кладемо в автоклав класу В, де вони стерилізуються при температурі 134 градусів при тиску пара в 2 бари протягом 20 хвилин. На кожному пакеті є індикатор, який змінює колір. Спеціаліст-подолог розкриває крафт-пакет із стерильними інструментами при вас.

Дезінфікуємо кабінет після кожного пацієнта

Ми обробляємо всі поверхні у кабінеті: апарат подоскоп, крісло, тумби, лампи. Крім цього ми проводимо регулярні прибирання за допомогою дезінфікуючих засобів і спеціального інвентарю. Звичайне прибирання ми проводимо на початку і в кінці дня, а раз на тиждень проводимо генеральне прибирання.

Як з'являється вростання нігтьової пластини

Найчастіше ніготь вростає на великому пальці, хоча можна зустріти таку проблему на будь-якому з пальців ніг. Так чи інакше, цей стан з'являється не просто так — його обов'язково щось провокує. Розберемося в основних причинах виникнення врослого нігтя.

cat-item-1
Неправильно зроблений педикюр

Одна з головних причин виникнення врослого нігтя — неправильне підрізання, коли замість прямого зрізу людина заокруглює кути.

cat-item-11
Вузьке взуття

Взуття не за розміром, неправильна форма взуття або черевики з подовженими кінцями сильно деформують положення пальців, тому нігті починають вростати. Те ж саме стосується стягуючих колготок і тісних шкарпеток, які не дотримуються анатомічної форми стопи.

cat-item-3
Підвищене потовиділення

Закрите взуття у спекотну погоду або гіпергідроз теж провокують вростання нігтів. При підвищеній пітливості ніготь може розм'якшитися і деформуватися.

cat-item-11
Плоскостопість

Деякі форми плоскостопості перевантажують передній відділ стопи під час ходи через неправильне положення ноги. Через постійний тиск нігті починають вростати.

cat-item-12
Травми нігтя

Якщо випадково вдаритися нігтем або впустити на нього щось важке, він може змінити напрямок свого зростання.

cat-item-13
Анатомічні особливості і спадковість

У деяких випадках ніготь вростає через неправильне положення стопи, що обумовлено анатомією людини. Однак навіть у таких випадках можна скоригувати положення стопи за допомогою ортопедичних устілок.

cat-item-15
Деформації стопи та біомеханічні порушення ходи

В нормі стопа при ходьбі повинна передавати тиск на три основні точки: п'яточную кістку, п'ятую та першу плюсневу головку. Але трапляється так, що більша сила тиску йде на перший палець стопи, через який в нормі повинна «відбиватися» штовхаюча сила. Це приводить до формування надлишкової тканини в нігтьовому валику та подальшому тиску тканини на ніготь. Через такий процес форма нігтю деформується, а в подальшому вростає.

cat-item-14
Професійний спорт

Як не дивно, спортсмени теж знаходяться у групі ризику. Так відбувається, тому що вони регулярно відчувають динамічні навантаження на ноги. При неправильному положенні стоп, тісного незручного взуття і підвищеному потовиділення їх нігті можуть вростати.

Чому небезпечно відкладати лікування врослого нігтя

Вростаючий ніготь — не тільки естетична чи медична проблема. Крім болю і сорому врослий ніготь на ногах може принести ускладнення. Вони розвиваються швидше у тих пацієнтів, які вже мають певні проблеми зі здоров'ям: ендартеріїт (хронічне захворювання судин), атеросклероз, який вражає судини ніг, а також цукровий діабет.

Ускладнення №1 — абсцес

Що це: абсцес — це гнійне запалення тканин із підшкірною порожниною, де застоюється гній.

Як протікає: у місці ускладнення шкіра червоніє, починає боліти, набрякати і опухати, температура цієї зони підвищується. Пацієнт слабшає, відчуває нездужання і головний біль, втрачає апетит.

Чим небезпечне: при несвоєчасному лікуванні запалення може поширитися по шкірі і привести до великого ураження. Також інфекція може поширитися з кров'ю і лімфою по всьому організму, і це тягне найгірші наслідки, в тому числі летальний кінець.

Ускладнення №2 — лімфаденіт

Що це: запальне ураження лімфатичних вузлів. При ускладненнях від врослого нігтя страждають прилеглі лімфатичні вузли — під коліном або у паховій області.

Як протікає: лімфатичні вузли збільшуються і болять, у пацієнта підвищується температура.

Чим небезпечне: ігнорування проблеми може призвести до глибокого ураження тканин і сепсису (запальної реакції, коли інфекція потрапляє у кров і тканини організму).

Ускладнення №3 — кістковий панарицій (остеомієліт нігтьової фаланги)

Що це:це гнійно-запальне ураження кісткових тканин пальця.

Як протікає: у пацієнта набрякає палець, судини в цьому місці переповнюються кров'ю (з'являється гіперемія), все це супроводжується пульсуючим болем. Організм слабшає, підвищується температура.

Чим небезпечне: при особливо запущених випадках у пацієнта може розвинутися розлите гнійне запалення сполучної тканини (флегмона), а іноді гангрена.

Ускладнення №4 — гангрена пальця

Що це: процес омертвіння тканин.

Як протікає: процес триває довго — місяцями і навіть роками. Палець болить, потім уражена ділянка втрачає чутливість і набуває чорно-коричневого кольору (муміфікований вид).

Чим небезпечне: гангрена закінчується видаленням відмерлих тканин або ампутацією.

Лікуйте врослий ніготь відразу. Тоді все пройде максимально безболісно і без хірургічного втручання.

Записатися

Поширені запитання

Тут ви прочитаєте відповіді на ті питання, які найчастіше цікавлять наших пацієнтів

Ви можете не готуватися. Спеціаліст-подолог самостійно підготує зону врослого нігтя до процедури. Тому просто приходьте у зручному взутті.

Якщо у мене запущений випадок, ви зможете його вилікувати?

«Запущений» — поняття відносне. Через сильний біль або гнійні виділення вам може здаватися, що це катастрофа. Хоча насправді для спеціаліста-подолога ваша ситуація абсолютно під силу. Ми не беремося тільки за випадки з ускладненнями, про які писали вище: коли необхідне хірургічне втручання та лікування усього організму. У таких випадках ми направимо вас до потрібного фахівця. У будь-якому випадку — приходьте на консультацію, щоб спеціаліст-подолог оцінив ваш стан і дав свої рекомендації.

Ніготь потрібно стригти по прямій, не закруглюючи і не зрізаючи кути. Тоді під час відростання він не буде упиватися в шкіру і провокувати вростання.

Почервоніння шкіри — це сигнал нестандартного для здоров'я процесу. Тому краще зверніться до подолога, щоб попередити вростання нігтів або іншу проблему.

Розуміємо ваші побоювання. За статистикою, 85% операцій з видалення врослого нігтя закінчуються рецидивом. Тому ми за безопераційну корекцію за допомогою скоб і пластин. Саме така методика лікування врослого нігтя є найбільш безболісною і ефективною. Крім того, після процедури ви обов'язково отримаєте роздрукований матеріал з порадами по домашньому догляду за пальцем, що загоюється. І звичайно, в будь-якій незрозумілій ситуації ви можете зателефонувати або написати вашому лікуючому спеціалісту або записатися на консультацію.

Вас також може зацікавити