Close

Привет!

Пожалуйста, выбери город из списка.
Это поможет отобразить корректную информацию для тебя

Я живу в:

Лікування врослого нігтя

Врослий ніготь на ногах — це дефект, коли нігтьова пластина вростає в шкіру пальця (край нігтьового валика). Така проблема викликає сильний біль і часто запалення. На перший погляд, проблема врослого нігтя виключно естетична.

Однак крім зміни форми і больових відчуттів вона може спричинити серйозні проблеми для здоров'ям лімфи і кісток. Аби уникнути ускладнень, врослий ніготь потрібно лікувати одразу. Це можна зробити у центрі здоров'я ніг Steffany за допомогою різних методів.

Як зрозуміти, що у вас врослий ніготь на нозі

Діагноз врослого нігтя можна поставити собі самостійно, тому що у цього дефекту яскраво виражені симптоми:

Гострий колючий біль

При ходьбі і будь-якому іншому натисканні на шкіру навколо нігтя ви відчуваєте гострий колючий біль. Іноді біль залишається навіть якщо не рухатися.

Почервоніння і набряк нігтьового валика

Шкіра, біля якої знаходиться кут врослого нігтя, помітно червоніє і набрякає. Якщо запустити проблему, може початися кровотеча.

Гнійно-запальний процес

Якщо довго не звертатися до спеціалісту, запалення посилюється і на поверхні рани з'являються гнійні виділення

Перехід в хронічну стадію та утворення грануляцій («дикого м'яса»)

Якщо не проводити адекватного лікування, хвороба переходить в небезбечну хронічну стадію. В такій стадії можливі ускладнення у вигляді абсцеса, сепсиса, кісткового панариція, лімфаденіта, лімфангита та гангрени.

Послуги по лікуванню врослого нігтя

У центрі здоров'я ніг Steffany є різні методики лікування врослого нігтя. Ми практикуємо три методики лікування:
1. Апаратне або інструментальне лікування — коли спеціаліст працює за допомогою стерильних інструментів або апаратної техніки, і витягує врослу частина нігтя;
2. Ортоніксія — коли на врослий ніготь на ногах встановлюється скоба або коригувальна пластина;
3. Корекція нігтя за допомогою протезування вкладками — коли протезуючий матеріал захищає тіло нігтя і коригує напрям зростання пластини Якщо ви не знаєте, яка процедура потрібна саме у вашому випадку, просто запишіться на прийом. Спеціаліст підбере вам потрібне лікування і визначить кількість процедур.

Записатися

Консультація

На консультації спеціаліст збирає всю необхідну інформацію для того, щоб визначити причини виникнення врослого нігтя і призначити ефективні методики лікування.

Врослий ніготь без запального процесу

Спеціаліст виконує процедуру за допомогою стерильних інструментів і коригує форму нігтя.

3ТО скоби на врослий ніготь

Така скоба складається з трьох компонентів: петлі і двох гачків з боків з медичної сталевої проволоки. Вона ефективно виводить назовні вростаючі кути.

Корекція скоби Фрезера на врослий ніготь

Під час курсу лікування спеціаліст змінює форму скоби в залежності від стану нігтьової пластини, щоб продовжити лікування врослого нігтя і привести його в початкову здорову форму.

Нігтьова маса і каполін

При лікуванні врослого нігтя спеціаліст встановлює нігтьову масу і каполін — спеціальний фіксуючий і коригувальний матеріал — під вростаючий кут нігтя, і таким чином коригує напрямок його подальшого зростання. Край нігтя піднімається і завдяки цьому не вростає по-старому.

Анестезія

Лікування врослого нігтя відбувається абсолютно безболісно. Для цього спеціаліст «заморожує» місце проблеми за допомогою місцевої анестезії. В особливо складних, запущених випадках спеціаліст завжди попереджає в разі больових відчуттів.

Скоба Фрезера на врослий ніготь

Скоба Фрезера — це свого роду брекети для нігтів. Спеціаліст встановлює на нігтьову пластину виріб з медичної сталі у вигляді проволоки, який коригує форму нігтя.

Врослий ніготь із запальним процесом

Спеціаліст акуратно працює з нігтем, прибираючи причину запалення за допомогою стерильних інструментів, і коригує форму нігтя.

Титанова нитка на врослий ніготь

Скоба виготовлена зі сплаву титану та нікелю. Її особливість в тому, що вона не деформується під тиском, тому при установці на нігтьову пластину вона безперервно піднімає вгору її край та коригує ніготь.

Онікліп-пластина на врослий ніготь

Пластина онікліп одноразова, тому її необхідно змінювати по ходу зрощення нігтьової пластини (приблизно раз на три місяці). Під час установки її розмір, силу натягу і форму можна коригувати.

Врослий ніготь без перев'язки

350 грн

1 година

Врослий ніготь з перев'язкою

550 грн

1 година

Анестезія

100 грн

15 хв

Контрольний огляд врослого нігтя

150 грн

30 хв

Корекція скоби Фрезера

600 грн

30 хв

Первинна консультація подолога

150 грн

30 хв

Протезування нігтьової пластини нігтьова масса (за 1 од)

250 грн

30 хв

Протезування нігтьової пластини гель с антимікотиком або сріблом (за 1 од)

500 грн

30 хв

Протезування нігтьової пластини медичним акрилатом (за 1 од)

650 грн

30 хв

Тампонування бокових валиків (за 1 палець)

50 грн

30 хв

Встановлення системи корекції

1000 грн

1 година

Протезування нігтьової пластини частковий протез гель (за 1 од)

300 грн

30 хв

Протезування нігтьової пластини з вкладкою (за 1 од)

650 грн

30 хв

записатись

Щоб зберегти абсолютну стерильність,
ми кожного дня виконуємо ці дії

Очищаємо повітря у приміщенні

У центрі працюють три циркулятора закритого типу, які фільтрують повітря. Апарати у кабінетах, якими працюють фахівці, мають вбудовані пилососи, тому всмоктують весь пил і алергени. Завдяки цим заходам всі пацієнти перебувають у чистому гіпоалегренному просторі.

Стерилізуємо інструменти після кожного прийому

Ми замочуємо інструменти в ультразвукових боксах із дезинфікуючим розчином широкого спектру дії. Там інструменти повністю очищаються від будь-яких бактерій, вірусів і грибків. Далі ми промиваємо і просушуємо інструменти.

Розкриваємо інструменти при пацієнтах

Після розчину ми розкладаємо інструменти по крафт-пакетах і кладемо в автоклав класу В, де вони стерилізуються при температурі 134 градусів при тиску пара в 2 бари протягом 20 хвилин. На кожному пакеті є індикатор, який змінює колір. Спеціаліст-подолог розкриває крафт-пакет із стерильними інструментами при вас.

Дезінфікуємо кабінет після кожного пацієнта

Ми обробляємо всі поверхні у кабінеті: апарат подоскоп, крісло, тумби, лампи. Крім цього ми проводимо регулярні прибирання за допомогою дезінфікуючих засобів і спеціального інвентарю. Звичайне прибирання ми проводимо на початку і в кінці дня, а раз на тиждень проводимо генеральне прибирання.

Як з'являється вростання нігтьової пластини

Найчастіше ніготь вростає на великому пальці, хоча можна зустріти таку проблему на будь-якому з пальців ніг. Так чи інакше, цей стан з'являється не просто так — його обов'язково щось провокує. Розберемося в основних причинах виникнення врослого нігтя.

cat-item-1
Неправильно зроблений педикюр

Одна з головних причин виникнення врослого нігтя — неправильне підрізання, коли замість прямого зрізу людина заокруглює кути.

cat-item-11
Вузьке взуття

Взуття не за розміром, неправильна форма взуття або черевики з подовженими кінцями сильно деформують положення пальців, тому нігті починають вростати. Те ж саме стосується стягуючих колготок і тісних шкарпеток, які не дотримуються анатомічної форми стопи.

cat-item-3
Підвищене потовиділення

Закрите взуття у спекотну погоду або гіпергідроз теж провокують вростання нігтів. При підвищеній пітливості ніготь може розм'якшитися і деформуватися.

cat-item-11
Плоскостопість

Деякі форми плоскостопості перевантажують передній відділ стопи під час ходи через неправильне положення ноги. Через постійний тиск нігті починають вростати.

cat-item-12
Травми нігтя

Якщо випадково вдаритися нігтем або впустити на нього щось важке, він може змінити напрямок свого зростання.

cat-item-13
Анатомічні особливості і спадковість

У деяких випадках ніготь вростає через неправильне положення стопи, що обумовлено анатомією людини. Однак навіть у таких випадках можна скоригувати положення стопи за допомогою ортопедичних устілок.

cat-item-15
Деформації стопи та біомеханічні порушення ходи

В нормі стопа при ходьбі повинна передавати тиск на три основні точки: п'яточную кістку, п'ятую та першу плюсневу головку. Але трапляється так, що більша сила тиску йде на перший палець стопи, через який в нормі повинна «відбиватися» штовхаюча сила. Це приводить до формування надлишкової тканини в нігтьовому валику та подальшому тиску тканини на ніготь. Через такий процес форма нігтю деформується, а в подальшому вростає.

cat-item-14
Професійний спорт

Як не дивно, спортсмени теж знаходяться у групі ризику. Так відбувається, тому що вони регулярно відчувають динамічні навантаження на ноги. При неправильному положенні стоп, тісного незручного взуття і підвищеному потовиділення їх нігті можуть вростати.

Чому небезпечно відкладати лікування врослого нігтя

Вростаючий ніготь — не тільки естетична чи медична проблема. Крім болю і сорому врослий ніготь на ногах може принести ускладнення. Вони розвиваються швидше у тих пацієнтів, які вже мають певні проблеми зі здоров'ям: ендартеріїт (хронічне захворювання судин), атеросклероз, який вражає судини ніг, а також цукровий діабет.

Ускладнення №1 — абсцес

Що це: абсцес — це гнійне запалення тканин із підшкірною порожниною, де застоюється гній.

Як протікає: у місці ускладнення шкіра червоніє, починає боліти, набрякати і опухати, температура цієї зони підвищується. Пацієнт слабшає, відчуває нездужання і головний біль, втрачає апетит.

Чим небезпечне: при несвоєчасному лікуванні запалення може поширитися по шкірі і привести до великого ураження. Також інфекція може поширитися з кров'ю і лімфою по всьому організму, і це тягне найгірші наслідки, в тому числі летальний кінець.

Ускладнення №2 — лімфаденіт

Що це: запальне ураження лімфатичних вузлів. При ускладненнях від врослого нігтя страждають прилеглі лімфатичні вузли — під коліном або у паховій області.

Як протікає: лімфатичні вузли збільшуються і болять, у пацієнта підвищується температура.

Чим небезпечне: ігнорування проблеми може призвести до глибокого ураження тканин і сепсису (запальної реакції, коли інфекція потрапляє у кров і тканини організму).

Ускладнення №3 — кістковий панарицій (остеомієліт нігтьової фаланги)

Що це:це гнійно-запальне ураження кісткових тканин пальця.

Як протікає: у пацієнта набрякає палець, судини в цьому місці переповнюються кров'ю (з'являється гіперемія), все це супроводжується пульсуючим болем. Організм слабшає, підвищується температура.

Чим небезпечне: при особливо запущених випадках у пацієнта може розвинутися розлите гнійне запалення сполучної тканини (флегмона), а іноді гангрена.

Ускладнення №4 — гангрена пальця

Що це: процес омертвіння тканин.

Як протікає: процес триває довго — місяцями і навіть роками. Палець болить, потім уражена ділянка втрачає чутливість і набуває чорно-коричневого кольору (муміфікований вид).

Чим небезпечне: гангрена закінчується видаленням відмерлих тканин або ампутацією.

Лікуйте врослий ніготь відразу. Тоді все пройде максимально безболісно і без хірургічного втручання.

Записатися

Поширені запитання

Тут ви прочитаєте відповіді на ті питання, які найчастіше цікавлять наших пацієнтів

Ви можете не готуватися. Спеціаліст-подолог самостійно підготує зону врослого нігтя до процедури. Тому просто приходьте у зручному взутті.

Якщо у мене запущений випадок, ви зможете його вилікувати?

«Запущений» — поняття відносне. Через сильний біль або гнійні виділення вам може здаватися, що це катастрофа. Хоча насправді для спеціаліста-подолога ваша ситуація абсолютно під силу. Ми не беремося тільки за випадки з ускладненнями, про які писали вище: коли необхідне хірургічне втручання та лікування усього організму. У таких випадках ми направимо вас до потрібного фахівця. У будь-якому випадку — приходьте на консультацію, щоб спеціаліст-подолог оцінив ваш стан і дав свої рекомендації.

Ніготь потрібно стригти по прямій, не закруглюючи і не зрізаючи кути. Тоді під час відростання він не буде упиватися в шкіру і провокувати вростання.

Почервоніння шкіри — це сигнал нестандартного для здоров'я процесу. Тому краще зверніться до подолога, щоб попередити вростання нігтів або іншу проблему.

Розуміємо ваші побоювання. За статистикою, 85% операцій з видалення врослого нігтя закінчуються рецидивом. Тому ми за безопераційну корекцію за допомогою скоб і пластин. Саме така методика лікування врослого нігтя є найбільш безболісною і ефективною. Крім того, після процедури ви обов'язково отримаєте роздрукований матеріал з порадами по домашньому догляду за пальцем, що загоюється. І звичайно, в будь-якій незрозумілій ситуації ви можете зателефонувати або написати вашому лікуючому спеціалісту або записатися на консультацію.

Вас також може зацікавити